ASTROLOJİ TAKVİMİ

Venüs yengeç burcunda!

Çarşamba, 3 Temmuz 201909:59'dan Cumartesi, 27 Temmuz 2019 15:59'a kadar

2

Etkili olduğu günler: 3 - 28 Temmuz

Canımız ciğerimiz Venüs 3 hafta boyunca yengeç burcunda olacak. Venüsün şanslı olayların baş mimarı olduğunu unutmadan anlatmaya başlayalım.

Venüsün enerjisi yengeçle birleşince, güzellikler sevdiklerimizden gelir, yaşadığımız şanslı olaylar evimizle, yaşadığımız yerle ilgili sonuçlar getirmeye meyilli olur. 

Temmuz yorumlarına göz attığınızda hemen gözünüze çarpan bir şey olacak: yengeçte ve oğlakta birçok astroloji olayı var. Yengeçte Güneş tutulması, aslanda başlayıp yengeçte biten Merkür gerilemesi, oğlaktaki Satürn / Pluto'nun güneşle etkileşimi, oğlakta Ay tutulması gibi..

Bu süreç yaşanırken şanslı olayların gezegeninin yengeçte olması bir avantaj olarak değerendirilmeli. 

Venüsün stresli zamanlarda bizi ne kadar sarıp sarmalayacağını hep birlikte göreceğiz. Ağır hareket eden ve baskı üreten gezegenlerle kıyaslanınca, hızla geçip giden ve güzellikler getiren Venüs geçici koruma sağlıyor aslında.

Zaten hayat böyle değil mi? Güzel şeyler kısa sürüyorken, kara bulutlar geldi mi peş peşe stresli olaylara neden oluyor ve birkaç yıl boyunca devam ediyor. Bunu da zaten Satürnün yaklaşık 3 yıl süren transitlerinden anlıyoruz. Satürn 3 yıl, Venüs 3 hafta!! 

Hayat böyle bir şey :)