ASTROLOJİ TAKVİMİ

Mars aslan burcunda

Pazartesi, 1 Temmuz 201915:15'dan Cumartesi, 17 Ağustos 2019 15:15'a kadar

Etkili olduğu günler: 1 Temmuz - 18 Ağustos

Yaşam enerjimizin kaynağını Güneş ve Mars oluşturuyorlar. Bu 2 önemli gezegenin burç değiştirmesinin sonucu olarak enerjimizde belirgin değişimler yaşıyoruz. 

Marsın yengeç burcundan aslan burcuna geçişi bu çerçevede kutlamaya değer bir olaydır. Aslan pozitif ve dışa dönük bir enerjidir ve Marsla bir araya gelince harika bir kombinasyon oluşturur. 

Bu nedenle Mars aslanda olduğu sürece enerjimiz artar, çok daha neşeli ve dışa dönük oluruz,  eğlenme arzumuz saklandığı yerden çıkar! Üstelik cinsel dürtülerimiz de ayaklanır. Özetle mutlu eden, heyecan veren şeylerin peşinden gitmeye daha istekli oluruz. 

Tabi ki yin yang burada da devreye girer. Her şeyin bir aydınlık bir de karanlık tarafı vardır. Aslanın karanlık tarafı, rekabetçi yönüdür, köşeye sıkışınca agresifleşebilen türden bir enerjidir.

Her şey güzelken süper, işler ters gidince agresif, sert ve bencil olabilir. 

Mars aslana geldiğinde herkes bu enerjiyi benzer şekilde deneyimler. 

Bu işin kişisel yanı, yani şahsen bizler bu enerjiyi deneyimleyeceğiz, fiziken ve duygusal olarak. Bir de işin dünya olaylarını etkileyen, zamanın ruhunu değiştiren tarafı var.

Bunu da tek başına yorumlamak imkansız o nedenle diğer astrolojik olayları da göz önüne alarak konuşmak gerekiyor.

Biliyorsunuz Uranüsün boğa burcunda bu yıl dahil 7 yıl geçirecek olmasını yorumlarken, bundan sonra yaşanacak dünya olaylarının ekonomi, para, ticaret konuları üzerinden görünür olacağını söylemiştik. 

Bu çerçevede değerlendirmelerimizi yaparken geçen yıl ağustosa atıfta bulunmuştuk, dövizin anormal yükselişini bu kapsamda yorumlamak gerekir demiştik. Aynı dönemde, yani Ağustosta, Güneş de aslan burcunda oluyor, biliyorsunuz.  

Bu yıl Ağustosta Merkür, Venüs, Güneş ve Mars aslanda olacaklar. Aslan burcu enerjisinin ilginçtir, spekülatif para hareketleriyle de ilişkisi olduğunu görüyoruz. Yani paranın, dövizin, altının, borsanın dalgalanmalarıyla aslan burcu enerjisi arasında bir ilişki var. 

Ayrıca Ağustosta ikinci Uranüs krizini yaşayacağız, aynı günlerde çok fazla aslan enerjisi de olunca, tarihinin tekerrür ettiğini görebiliriz. 

Bunun işaretlerini bir süredir Amerikadan gelen haberlerden anlıyoruz aslında. Amerika 31 Temmuza kadar koyduğu şartlara uymaz isek, bize amborga uygulayabileceğini deklare etti geçen ay. 

Dediğim gibi, Uranüs krizlerinin artık ekonomik silahlar çekilmesinin sonucu olacağını önümüzdeki yıllarda hep birlikte göreceğiz. Malesef bunlar iyi haberler değil. 

Eğer ki Ağustos başında Amerika amborgo tehdidini aktifleştirirse, Kasımın ilk haftasına kadar kesintisiz sürecek bir türbülansımız olacak gibi görünüyor.

Hep birlikte deneyimleyeceğiz.