ASTROLOJİ TAKVİMİ

Merkür aslan burcunda gerilemeye başlıyor

Salı, 2 Temmuz 201916:05'dan Perşembe, 1 Ağustos 2019 16:05'a kadar

Kıymetler dostlar, Temmuzun en iyi olaylarından birisi yaşanacak Merkür gerilemesinin aslan burcunda olması! 

Temmuz başlarken yengeçte güneş tutulması olacak ve günler sonra yıl boyunca devam eden Satürn baskısı artacak. Bu yıl Satürn'ün neden olduğu stresli konularınızı biliyorsunuz değil mi? Satürn transiti bölümünde bulabilirsiniz.

2 Temmuzda güneş tutulması yaşanırken, Merkür gerilemeye başlamak üzere olacak, böylesi zamanlarda Merkürün enerjisi son derece yüksek hissedilir. Yani gerileme başlamadan önce gerileme etkileri belirgin şekilde hissedilir.

Elbette her Merkür gerilemesi aynı şey değildir, hangi burçta olduğu çok önemlidir mesela. Gerilemenin Merkür aslan burcundayken başlıyor olması çok çok iyi çünkü aslan ateş grubu burçlardan birisidir ve görece pozitif sonuçlar üretir. 

Gerilemenin hangi burçta olduğundan daha önemlisi ise haritanızda hangi evde olduğudur. Bu etkileri Önemli Transitler bölümünde bulabileceksiniz. 

Gelelim Merkür gerilemesinin sonuçlarına!! 

Merkür gerilemesi sırasında, aylardır ısınan su kaynamaya başlar! Bir örnek vereyim, onun üzerinden değerlendirelim. 

İşinizi değiştirmek istiyorsunuz ve bunun için girişimleriniz oldu, bazı başvurular yaptınız ve belki de tanıdığınız bazı arkadaşlarınıza bu düşüncenizden bahsedip destek olmalarını istediniz. Bu süreci kazandaki suyun ısıtılması olarak görün lütfen.

Merkür gerileyince kadar bu konuda bir sonuç çıkmadı. Fakat gerilemenin başlamasıyla birlikte yeni iş fırsatları oluştu, başvurular yapmaya başladınız, başvurduğunuz bazı pozisyonlar için görüşmelere davet edildiniz, arkadaşlarınızdan bazı öneriler almaya başladınız. 

Merkür gerilemesi sürecinde her şey hızlanır, kazandaki suyun kaynamaya başladığını görürsünüz. 

Temmuzda birçok olay var. Bunlar arasında önemli olanlar şunlar: 

Yengeç burcunda güneş tutulması, oğlak burcunda ay tutulması, aslan burcunda başlayıp yengeç burcunda sona erecek Merkür gerilemesi, oğlak burcundaki Satürnün baskısının artması, Ağustos yaşanacak şanslı Jüpiter gelişmeleri öncesinde Jüpiterin zemin hazırlamaya başlaması..

Her yıl Temmuzda yengeç burcunun enerjisi aktif olur çünkü biliyorsunuz Temmuz yengeç burcuna aittir. Temmuz yazın en güzel zamanıdır, ne bir kasvet ne bir hüzün içerir.

Fakat son birkaç yılda Temmuzlar günlük güneşlik de olmadı. Ne zaman ki bir kaotik durum oldu, temmuz-ağustos arasına denk geldi. Bu denk gelmeler elbette tesadüf değildi. Başlıca sebebi Uranüs olsa da, işin içinde Satürn de vardı. Şimdi yine Satürn var! 

Lafı uzatmadan öze gelelim. Her yıl bir kez yengeçte yeniay / güneş tutulması ve oğlakta dolunay / ay tutulması olur. Çoğu zaman Temmuzda tatil havasında ve keyfimiz de yerindedir. Ömrünüzün Temmuzlarına bir bakın, insanlığın ortak deneyimlerine bir bakın. Yengeç / oğlakta yeniay ve dolunay güvenlidir, korkutucu olmaktan epey uzaktır. 

Gelin görün ki, yengeç ve oğlakta Satürn gibi gezegenler varsa, aslanda başlayan Merkür gerilemesi daha sonra yengeç burcunda devam edecekse, o sırada oğlakta bir ay tutulması olacak, işte o zaman olumsuz olayların yaşanması ihtimali artar. 

Bazı şeyler ancak bazı zamanlarda olur, o zaman olmazsa bir daha da olmaz! 

Eğer ki bu yıl stres ve baskı üretecek gelişmeler yaşayacaksınız, bunun Temmuzda olması muhtemeldir!

Yengeç ve oğlak enerjisinin ortak yanları vardır. Her ikisi de doğrudan aileci enerjilerdir. Oğlak da yengeç kadar aile düşkünüdür. Yaşam alanımız ve evimiz bu iki burcun hükümdarlığı altında yer alır.

Bu nedenle Temmuz yaşanacak gelişmelerin ailemizle, yaşam alanımızla, yaşamak istediğimiz veya yaşamayı tercih ettiğimiz şehir/ülkeyle olması ya evimizle, evin fiziki koşullarıyla ilgili olması muhtemeldir. Ayrıca güvendiğimiz ve sevdiğimiz insanlarla alakalı olması da ikinci ihtimaldir. 

Satürn kaynaklı konu da, Jüpiter kaynaklı konu da Temmuz bu konular üzerinden şekil alacaktır.

Güzellikler diliyorum, görüşmek üzere.